Rõõmsate Laste Festival sooviks muuta Pärnu Rannapargi nime

Sel suvel, 20. juulil juba neljandat korda Pärnu Rannapargis toimuva Rõõmsate Laste Festivali korraldajad sooviksid, et festivali toimumispaika rannapargis hakataks kutsuma Rõõmsate laste rannapargiks. Festivali poolt tehti rannapargi poolitamiseks ja ühe osa nime muutmiseks avaldus ka Pärnu linnavalitsusele.

Festivali kommunikatsioonijuhi Kerstin Raja sõnul oli ettepaneku eesmärgiks tuua tähelepanu Pärnu Rannapargi vähem tuntud alale ning vähendada segadust suures pargis näiteks festivali asukoha määramisel. „Saime kena vastuse Pärnu linnapealt, et arusaadavalt ei ole erinevatel põhjustel linna oluliste maamärkide nime muutmine lihtne ega mõttekas. Samas tõi linnapea välja, et paljud nimetused hakkavad levima rahvasuus ning tänu sellele ei olegi tingimata vaja ametlikult koha nime muuta. Haarasime sellest mõttest kinni ning püüame seda kaunist pargiala omalt poolt veelgi rohkem tutvustada ning levitada nimetust Rõõmsate laste rannapark.“

Üheks Pärnu suurimaks suveürituseks kujunenud Rõõmsate Laste Festival toob igal aastal kokku tuhandeid peresid üle Eesti. „Kuigi üritus on toimunud samas kohas juba kolm aastat, leidub igal aastal ikka neid, kes otsivad festivali rannapargi 2010. aastal renoveeritud alalt. Ja seda ka pärnakad ise. Pargi suurem, rahulikum ja avaram osa jääb tihti nii Pärnu külastajatel kui ka kohalikel märkamata. Usume, et kui toome tähelepanu Rõõmsate laste rannapargile, meelitab see sinna ka rohkem inimesi, kasvõi meenutama kunagist lõbustusparki, niisama mängima, festivali külastama või tutvuma uue muuli kergliiklusteega,“ kutsus Raja.

Ala, mida soovitakse hakata rahvasuus Rõõmsate laste rannapargiks kutsuma, on Pärnu Rannapargi osa, mis asub Ammende villa taga ja mille peasissepääs on Remmelga tänavalt. Alale pääseb veel mööda kergliiklusteid Kuursaali või muuli poolt. „Rõõmsate laste rannapark on avar, põlispuudega, suurte murulappide, kergliiklusteede ning mitmete mängimisvõimalustega ala, kus kogu perega igal aastaajal aega veeta. Rõõmsate Laste Festivali ning linnavalitsuse poolt on sinna mitmel kevadel rajatud ka lillede ja tarbetaimedega päikesepeenar,“ kirjeldas parki Raja.

Neljas Rõõmsate Laste Festival toimub 20. juulil Pärnus Rõõmsate laste rannapargis. Traditsiooniliselt on festivalil võimalus koos perega meisterdada, õppida uusi asju, sporti teha, tutvuda uute Eesti lastetoodete disainerite ning perepuhkuse võimalustega, leida arendavaid tegevusi ka kõige pisematele ning nautida mõnusat perepiknikku pargiroheluses. Laval esinevad teiste hulgas Stefan, Ott Lepland ning mustkunstnikud Charlekas ja Kubo.

 

2019-05-02T09:13:06+00:002019/05/02|