NÕUANNE: Kuidas Rõõmsate Laste Festivali kogu perega kõige paremini nautida?

Nii, kogu pere on autosse pakitud – kärud, mähkmevaru, tõukeratas, mitu paari lisariideid ja kui meelde tuli, siis vanematele ka mõni üleriie. Olete peagi teel Pärnusse Rõõmsate Laste Festivalile.
Kuhu aga auto parkida? Kus see sissepääs üldse asub? Kuidas festivalil kõik soovitud tegevused üles leida? Mis siis saab, kui lapsed ära väsivad? Kust me süüa saame? Küsimusi endiselt jagub.

Hakkame otsast peale ja anname nõu, kuidas kogu pere saaks meie festivali kõige paremini nautida.

Mida kaasa pakkida?

Kindlasti soovitame võtta lastele mängimiseks ja ilmastikule sobivad riided, sest rõõmsad lapsed ei peaks muretsema, kui nende riided või jalanõud erinevate vahvate tegevuste käigus veidi märjaks, värviseks või jäätiseseks saavad . Võite ka kaasa pakkida laste lemmiksnäkke või väikese piknikukorvi ja tekikese, juhuks, kui suure mängimisega kõht tühjaks läheb ja toidujärjekorda kohe minna ei jõua.

Kus Rõõmsate Laste Festival täpselt toimub?

Festivali ala on suur. Kõige lihtsam oleks seletada nii, et festivali peasissepääs on Ammende villa taga Remmelga tänaval. Aga festivali alale pääseb ka näiteks Kuursaali või muuli poolt parki sisenedes.

Kuhu autot parkida?

Suvi ja Pärnu on nagu sukk ja saabas, seda teavad nii kohalikud kui ka naabrid. Seega on kogu linn autosid ja inimesi täis ning ruumi on vähe. Soovitame autole koht leida rannapiirkonnast kaugemal, kus tänavatel on tasuta parkimine ning liikuda festivalile jalgsi või (rendi)ratastega.

Kust pileti osta saab?

Piletikassasid on kolm. Need asuvad Remmelga tänava sissepääsu juures, Kuursaali poolt parki sisenedes ning muuli poolt tulles kergliiklusteel. Üksikpileti hind on 5€ (alates 2a) ja perepilet maksab 15€ (kaks täiskasvanut lastega). Piletikassast saate käepaelad, millega festivali töötubades ja tegevustes osaleda saab. Võite küsida ka kavalehte, et paremini kõik toimuv üles leida!

Kuidas festivali alal kõik vajalik üles leida?

See on hea küsimus! Festivali käepaelaga on võimalik osaleda üle 100! erinevas töötoas või tegevuses. Soovitame kavaga tutvuda juba enne festivali, et otsida välja tegevused, milles osaleda soovite. Piletikassast saate küsida kavalehe, kus ka alaplaan, mille abil pargis orienteeruda. Alaplaanid ja kogu programm on üleval ka festivalialal plakatitel.

Kuidas töötubadesse registreeruda?

Paljusid tegevusi saab teha ilma registreerimata kogu päeva jooksul lihtsalt sisse astudes. Mõnedes töötubades on aga piiratud kohtade arv, mis tähendab, et need vajavad eelregistreerimist, mida saab teha töötoas kohapeal 15 minutit enne töötoa algust. Jälgi selle kohta kavalehte! Aga kui valitud töötoas on juba kohad täis või on liiga pikk järjekord, kiika järgmisesse telki, igal pool on midagi teha ja avastada!

Mis siis saab, kui kõht tühjaks läheb ja oma snäkid otsas?

Pole probleemi! Meil on väga head toitlustajad, kes pakuvad kvaliteetsest toorainest, maitsvat ja lastepärast toitu. Pettuma ei pea ka magusasõbrad – jäätist jagub! Püüame ka vähendada plastiku tarbimist. Sellega on meile appi tulnud Topsiring, kust saate endale kogu päevaks väikese pandi eest joogitopsid laenata ja õhtul tagastada. Hea, kui sul on oma piknikutekk kaasas, siis saate söömiseks leida just omale sobiva koha mõne pargipuu all.

Kui mugav beebiga festivalil toimetada on?

Pisikeste beebidega saab puhata ja süüa mõnusalt meie beebi- ja väikelapsealal. Samuti on olemas mugav mähkimisvõimalus ja pisikestele kohased mängud ja tegevused.

Aga kui me pikast päevast vahepeal väsime?

Me teame – nii palju on teha ja näha. Aga park on suur ja kindlasti leiab ka mõne vaiksema puualuse, kus oma tekikesel veidi hinge tõmmata ja eemalt festivalimelu jälgida. Aga võite alati ka vahepeal ära käia ja mujal uinaku teha, käepael tagab teile sissepääsu kogu päeva jooksul.

Mis saab siis kui festivalipäevaks lubab vihma?

Ei ole halba ilma, vaid vale riietus. Ja kes on eelmistel aastatel festivali külastanud teavad, et enamus tegevusi toimub telkides ja ka suured pargipuud annavad meile päikese ja vihma eest varju.

Kas festivali alal saab kaardiga maksta?

Mitmete kauplejate juures ja kassades on ka kaardimakse võimalus aga soovitame varuda sularaha.

Kuidas last suures rahvasummas mitte ära kaotada?

Juhtub ka parimates peredes, et laps kaotab suurel üritusel oma vanemad silmist. Et korraldajatel õnnestuks laps ja vanem võimalikult kiiresti uuesti kokku viia, siis tasub kirjutada lapse nimi ja vanema telefoninumber lapse käepaelale. Alla 2-aastastele lastele, kellele käepaelu ei anta, jagame kassades selle jaoks kleepse.

2018-07-18T07:22:12+00:002018/07/18|